Dr Anna Mandrela

O MNIE

Jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii, autorką książek ,,Kościół katolicki wobec buddyzmu” oraz ,,Tomizm Garrigou-Lagrange’a wobec wizji filozoficznej Teilharda de Chardin” (rozprawa doktorska). Od kilku lat zajmuję się również historią nieznanych polskich bohaterów.

Dotarłam wielu nieznanych do tej pory dokumentów dotyczących rtm. Witolda Pileckiego i opublikowałam dwie książki dotyczące ochotnika do Auschwitz: ,,Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” oraz ,,Kto zdradził Witolda Pileckiego: nieznane fakty z ostatnich lat życia Rotmistrza”. W książkach przedstawiam nieznane do tej pory informacje dotyczące życia rtm. Pileckiego. Jako pierwsza dokładnie opisuję jak doszło do aresztowania jednego z największych polskich bohaterów oraz wyjawiam, że już w 1938 r. rtm. Pilecki posiadał stopień wojskowy kapitana, działając w II Oddziale Wojska Polskiego. Obecnie zajmuję się upamiętnieniem mało znanej postaci Zofii Łuszczkiewicz (siostry Izabeli). 

Do czerwca 2021 r. prowadziłam autorskie programy na kanale Media Narodowe na youtube, w tym cykl edukacyjny ,,Czerwony Terror”, w którym opowiadałam o prześladowaniach Kościoła przez komunizm. Obecnie prowadzę swój własny kanał na Youtube ,,Ryngraf TV”.  Jako publicystka współpracuję regularnie z czasopismem ,,Magna Polonia”. Publikowałam również w ,,Do Rzeczy”, kwartalniku ,,Wyklęci” oraz ,,W sieci historii”. 

Prowadzę prelekcję dla młodzieży o bohaterskiej postawie rtm. Witolda Pileckiego. Posiadam uprawnienia nauczyciela filozofii i etyki w szkołach średnich. Obecnie nie jestem zatrudniona przez żadną uczelnię ani instytucję państwową. Większość badań dotyczących rtm. Pileckiego udało mi się przeprowadzić dzięki hojności osób, które wsparły moje projekty.  

 

 

Udostępnij tę stronę w mediach społecznościowych: