Dr Anna Mandrela

O mnie

Dr Anna Mandrela

Jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Od kilku lat zajmuję się również historią nieznanych polskich bohaterów.

Dotarłam wielu nieznanych do tej pory dokumentów dotyczących rtm. Witolda Pileckiego i opublikowałam dwie książki dotyczące ochotnika do Auschwitz: „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” oraz „Kto zdradził Witolda Pileckiego: nieznane fakty z ostatnich lat życia Rotmistrza”. W książkach przedstawiam nieznane do tej pory informacje dotyczące życia rtm. Pileckiego.

Jako pierwsza dokładnie opisuję jak doszło do aresztowania jednego z największych polskich bohaterów oraz wyjawiam, że już w 1938 r. rtm. Pilecki posiadał stopień wojskowy kapitana, działając w II Oddziale Wojska Polskiego. Obecnie zajmuję się upamiętnieniem mało znanej postaci Zofii Łuszczkiewicz (siostry Izabeli). W kwietniu 2023 roku opublikowałam książkę  „Niezłomna zakonnica”, w której przedstawiam jej losy. 

Do czerwca 2021 r. prowadziłam autorskie programy na kanale Media Narodowe na Youtube, w tym cykl edukacyjny „Czerwony Terror”, w którym opowiadałam o prześladowaniach Kościoła przez komunizm. Obecnie prowadzę swój własny kanał na Youtube oraz na platformie Ban Bay „Ryngraf TV”, gdzie publikuję programy z zakresu filozofii, teologii, historii.

Staram się również walczyć z zakłamywaniem polskiej historii. Wraz z „Komitetem 14 Czerwca” od kilku lat podejmuję działania mające na celu godne upamiętnienie Polaków pomordowanych w Auschwitz. Publikowałam w „Do Rzeczy”, kwartalniku „Wyklęci”, ,,W sieci historii”, „Magna Polonia”. Byłam również gościem wielu telewizji internetowych. 

Prowadzę prelekcję dla młodzieży o bohaterskiej postawie rtm. Witolda Pileckiego. Posiadam uprawnienia nauczyciela filozofii i etyki w szkołach średnich oraz uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Obecnie nie jestem zatrudniona przez żadną uczelnię ani instytucję państwową. Większość badań  udało mi się przeprowadzić dzięki hojności osób, które wsparły moje projekty.  

 

Moje publikacje książkowe:

„Kościół katolicki wobec buddyzmu” (2018) 

„Tomizm Garrigou-Lagrange’a wobec wizji filozoficznej Teilharda de Chardin” (rozprawa doktorska) (2018) 

„Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” (2019) 

„Kto zdradził Witolda Pileckiego?” (2019) 

„Zakonnica niezłomna” (2023) 

Udostępnij tę stronę w mediach społecznościowych: